Derslerde Nasıl Başarılı Olunur

Derslerde başarılı olmayı herkes istemiştir.Bu yüzden bugünkü yazımızda sınavlardan nasıl yüksek alınır hakkında bilgi vereceğiz.

1-Dersi Dinlemek
10 öğrenciden 7 tanesi dersi dinlemiyor ve evde konuyu öğrenmeye çalışınca öğrenemediğinden çalışmayı bırakıyor.Dersi dinlememenin sebepleri şunlardır;

1-Derse Odaklanamama sorunu bir çok öğrencinin başlıca sorunudur.Yeteri kadar dengeli beslenmediğinden mineral protein vitamin eksikliğinden meydana gelmektedir öğrenciler meyve sebze tüketmek yerine malesef abur cuburu fast foodu tercih etmektedir. Odaklanma sorunu için doktora görünmekte fayda vardır.

2-Kankalarla sohbet etmek
Dersi dinlemek yerine sohbet muhabbet etmeyi tercih eden öğrenci sayısı çok fazla lakin teneffüslerde veya okul zamanı dışında muhabbet etmeleri çok daha sağlıklı olacaktır öğrenciler için derste anlatılanı hiç bir kankan anlatamaz sana bu yüzden dersi dinlemeyi tercih etmek daha doğrudur.

3-Başka dersin ödevlerini yapmak
Evde oyun oynamayı televizyon dizileri sosyal medyada takılarak zamanlarını heba ediyorlar lakin farkında değiller okulda ise dersi dinlemek yerine başka dersin ödevlerini yetiştirmek için uğraşıyorlar.

2-Günlük tekrar
Her öğrencinin tekrar etmesi gerekiyor öğrenciler bir çok ders gördüğü için kafaları karışıp unutabiliyorlar bu yüzden tekrar etmeleri gerekiyor tekrar öğrenmenin en kolay yoludur.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir